Parazitai žmogaus organizme: simptomai ir gydymas

parazitai gyvena graikiniuose riešutuose

Nuo mikroskopo išradimo visi žino, kas gyvena jo kūne.didžiulis mikroorganizmų skaičius. . . Daugelis jų yra nepakeičiami virškinimo, hormonų, vitaminų, fermentų gamybos procesų dalyviai. Tačiau mūsų kūnas taip pat yranatūrali buveinėįvairiųparazitai, kurių skaičius ir rūšių įvairovė labai įspūdinga. Jie daro didžiulę žalą žmogaus organams ir audiniams, gyvenantiems kraujotakos sistemoje (maliarijos plazmodis), odoje (utėlės ir blusos) ir vidinėse kūno ertmėse (kirmėlės). Tarpląstelinių parazitų kategorijai priklauso patogeniniai virusai ir mikrobai, sukeliantys hepatitą, gripą, herpesą, poliomielitą, limfogranulomatozę, AIDS ir daugybę kitų pavojingų ligų. Ar yra išsigelbėjimas?

apibūdinimassimptomaiirkovos metodaisu visokiaisparazitaižmogaus organizmui reikėtų sukurti solidų daugiatomį kūrinį. Apsiribosiu helmintinėmis problemomis – parazitinių kirmėlių (kirminų) sukeliamomis ligomis ir jų gydymo metodais.

Mokslas aprašė daugiau nei 250 kirminų rūšių,gyvenantys žmogaus kūne. . . Be to, medicinos statistika rodo, kad beveik 95% žmonijos yra užsikrėtę parazitais ir ypač kirmėlėmis. Todėl nė vienas negalime visiškai užtikrintai pasakyti, kad tai nėra nekviestų svečių saugykla. Žinoma, šie liūdni faktai nėra priežastis panikuoti ir skubiai atlikti tyrimą dėl helmintų buvimo. Tačiau norint žinoti tipiniussimptomatologijakiekvienas turi žinoti savo buvimą.

Šie pagrindiniai simptomai rodo, kad organizme yra parazitų:

  • silpnumas;
  • drastiškas svorio kritimas;
  • nepaaiškinamas svorio padidėjimas ir sunkumai numesti svorio;
  • neaiškios kilmės galvos skausmai;
  • polinkis į viduriavimą ir virškinimo trakto sutrikimus;
  • odos ligos nuo spuogų iki plaukų slinkimo, psoriazės ir neurodermito;
  • sumažėjęs imunitetas, dažni herpeso ir kitų infekcinių ligų pasireiškimai;
  • nemiga.

Kiekvienas iš šių simptomų gali rodyti sutrikimą, tiesiogiai nesusijusį su kirmėlėmis. Tačiau, jei vienu metu turite keletą problemų iš sąrašo, turėtumėte imtis veiksmų diagnozuoti irorganizmo valymas nuo parazitų. . .

Kiekvienas, atidžiai perskaitęs helminto invazijai būdingus simptomus, tikriausiai uždavė sau klausimą: kodėl kirminai gali priaugti svorio, nes jie „iš mūsų traukia sultis", o ne tiekia papildomo maisto? Tiesą sakant, čia nėra jokios paslapties. Apsigyvenę žarnyne, kirmėlės iš mūsų organizmo pasiima vertingas maistines medžiagas ir palieka jam tuščias kalorijas. Norint juos papildyti, organizmui reikia daugiau maisto, o šis procesas neišvengiamai veda prie nutukimo.

Ką daryti, jei tyrimai parodė kirminų buvimą? Kokius liaudiškus ir fitoterapinius gydymo metodus galima taikyti esant parazitų invazijai?

Tarp pagrindiniųantiparazitai(kirminų) rekomenduoja tradicinė medicinakartumo turinčios žolelėsir turintis antimikrobinį poveikį. Gydymo efektas sustiprėja, jei naudojami kompleksiniai antiparazitiniai augaliniai preparatai, kurie turi žalingą poveikį ne tik patiems parazitams, bet ir jų lervoms.

Yra žinomos veiksmingos vaistažolės, padedančios išvaryti kirminusšalpusnisirbitkrėslė. . . Pirmasis augalas yra nuodingas, todėl geriau jį naudoti kaip antihelmintų kolekcijos dalį, kurioje nurodomas dozavimo režimas ir laikomasi tikslios dozės. Tansy turėtų vartoti tik suaugusieji. Šio augalo, liaudyje vadinamo slieku, antpilas naudojamas nuo sliekų, apvaliųjų kirmėlių ir kitų rūšių kirmėlių.

elecampane kovoje su parazitais

Šaknys turi platų antihelmintinio aktyvumo spektrą.elecampane. . . Jų pagalba galite atsikratyti parazitų ne tikvirškinimo sistemoje, bet irkraujyje, nervų sistemoje ir plaučiuose.

Celandinesuteikia žmogui ne tik palengvėjimą nuo karpų ir odos bėrimų, bet ir yra geras būdas atsikratytilamblija- žmogaus kepenyse parazituojantis sunkiai pašalinamas kirminų tipas. Taip pat naudokite šį augaląlaukinis rozmarinas, geriausia kaip subalansuotos antihelmintinių vaistų kolekcijos dalis, nes savigyda gali išprovokuoti apsinuodijimą.

Stiprusparalyžiuojantis kaspinuočiusturi vaisių žievelės, žiedų ar šakų žievės nuovirągranata. . . Tai pačiai vaistinių augalų grupei priskiriami vyriški paparčiai, paprastieji čiobreliai (čiobreliai) ir šimtažolės.

Paprasta ir patikima liaudiška antiparazitinė priemonė, kurio saikingas naudojimas gali lydėti kovą su helmintais, yračesnako. . . Degantys šio augalo eteriniai aliejai dirgina kirmėlių odoje esančius receptorius, jie pradeda judėti, bandydami pabėgti iš agresyvios aplinkos. Tačiau sergant askaridoze česnaką reikia valgyti atsargiai, nes ne visos apvaliosios kirmėlės, prasiskverbiančios į skrandį, miršta nuo druskos rūgšties. Kai kurie iš jų gali patekti į stemplę ar kvėpavimo takus.

Kitas naudingas žolinis vaistas nuo kirmėlių yra moliūgų sėklos.. . . Plonas žalias apvalkalas, dengiantis sėklas, turi medžiagos, kuri sukeliaapvaliosios kirmėlės turi raumenų paralyžių. . .Moliūgų sėklos ypač veiksmingos nuo spygliuočių. . . Apvaliųjų kirmėlių naikinimuipaprastas moliūgų sėklų vartojimas atneša mažai naudos, daug geriau vartotimoliūgų sėklų aliejus: Vietoj įprastų saulėgrąžų dėkite į salotas ar grūdų garnyrus.

Reguliariai valgykite kardamoną, imbierą ir cinamonąduos prevencijąžarnyno helmintozės vystymasis.

Nepaisant didžiulės gydomųjų žolelių naudos kovojant su parazitais, nereikėtų pamiršti ir kitų svarbių helmintų invazijų gydymo taisyklių. . .

Pirmasis – perėjimas prie vegetariškos mitybos.su gausybe žalių daržovių, riešutų, žolelių ir vaisių. Jo pagrindinis tikslas – atimti maistą iš parazitų., kurio pagrindą sudaro mėsa ir pienas, kuriuos vartojame kone kasdien. Šie maisto produktai yra lėtai virškinami, todėltarnauja kaip kirminų auginimo vieta.Tie, kurie bijo, kartu su pieno pašalinimu iš raciono, atimti iš organizmo kalcio, turėtų vartoti raugintus pieno produktus. Juose pieno kazeinas yra lengvai virškinamos formos.

Antras punktas yradidinant organizmo imunitetąremiant institucijas, kurios atlieka pagrindinį vaidmenį šiame procese. Pagrindinė – blužnis, atnaujinanti mūsų kraują ir gaminanti limfocitus – organizmo priešvėžinius gynėjus.

Tie, kurie laimingai išvengė apendicito pašalinimo, turėtų prisiminti, kad ši žarnyno dalis nepelnytai priskiriama prie nereikalingų atavizmų. Tai svarbi mūsų organizmo laboratorija, kurioje gaminami B grupės vitaminai ir gyvena naudingi mikroorganizmai, be kurių žarnynasnegalės normaliai dirbti. . .

juodasis riešutas kovojant su parazitais

Todėl stenkitės laikytis tinkamos dietos ir reguliariai vartoti antihelmintinius vaistus:Antiparazitinė žolelių kolekcija(2 savaičių kursas bent 2 kartus per metus) arbajuodojo riešuto tinktūrakursas 1 mėnuo 1 kartą per metus. taiišlaisvinkite apendiksą nuo apvaliųjų kirmėliųkurie reguliariai lankosi pas jį papildydami vitamino B atsargas. Dėl tokių apsilankymų atsiranda uždegimas, dėl kurio gali tekti pašalinti apendiksą. Taip iš organizmo netenkama būtinų vitaminų, o tai dar labiau sukelia įvairias ligas.

Trečiąjį kovos su kirmėlėmis tašką trumpai ir glaustai suformulavo vienuoliai Atonitai, nors iš tikrųjų ši taisyklė yra platesnė ir universalesnė.

"Jei nori saldaus gyvenimo – gerk ir valgyk kartaus,jei nori kartaus gyvenimo liūdesyje ir ligose, valgyk ir gerk saldumynus".

Išbraukę iš savo raciono miltus ir saldumynus arba sumažinę iki minimumo, mesatimame kirminus ir parazitusaugimo terpė. Ryškus praktinio šio nurodymo laikymosi pavyzdys yra pietinių šalių tautų mityba. Čia daugumos patiekalų pagrindas – kartumas ir aštrūs prieskoniai. Nenaudojant jų karštame klimate, labai sunku apsisaugoti nuo parazitų.

Grįžtant prie fitoterapinių gydymo metodų, pažymėtina, kad norintorganizmą išvalyti nuo parazitų pavyko, vaistinių antiparazitinių žolelių vartojimas turi būti derinamas su klizmomis, kurios padės pašalinti toksinus, likusius po kirmėlių mirties. Alternatyvus variantas gali būti lygiagretus šaltalankių žievės, linų sėmenų, senna, kurie dažnai yra privalomi antiparazitinių preparatų komponentai, vidurius laisvinančių užpilų vartojimas. Į mokesčius taip pat turi būti įtrauktos priešuždegiminės, raminančios vaistažolės, kurios nesukeltų „skausmo skrandyje", todėl kompleksiniai mokesčiai visada yra geriau nei atskirai vartojamos antihelmintinės žolelės.

Geras pavyzdysplataus spektro antiparazitinė kolekcija(skirtingiems helmintų rūšims) yra šios kompozicijos rinkinys: bitkrėslės žiedai 3 dalys, ramunėlės 2, amalo lapai 2, mėtos 1, eukaliptas 1, pelyno žolė 1, čiobreliai 3, agara 2, šimtažolė 2, gumbažolė 1, ugniažolė 1, laukinis rozmarinas 1, kiaulpienė 2, kalmų šaknys 2, elecampane 1, valerijonas 1, šaltalankių žievė 1. Norėdami paruošti užpilą, šaukštą žolelių reikia užplikyti stikline verdančio vandens. Reikalaukite 30 minučių. Įtempti. Išgerkite stiklinę infuzijos bent 2 savaites ryte ir vakare. Esant dideliems helmintų pažeidimams, pratęskite kursą iki mėnesio, pailsėkite 2 savaites ir galite pradėtigydymas juodaisiais riešutais.Jis malonesnis (nėra kartaus skonio, kaip žolelių užpilas), bet ne mažiau efektyvus. Gydymo juodųjų graikinių riešutų tinktūra kursas yra 2 mėnesiai. Lygiagrečiai turite vartoti moliūgų sėklų aliejų arbaMoliūgų aliejaus balzamas(moliūgų aliejus sumaišytas su erškėtrožių aliejumi santykiu 1: 1 ir įlašinant kelis lašus pipirmėčių aliejaus) po 1 desertinį šaukštą 3 kartus per dieną, kad išvengtumėte vidurių užkietėjimo.

Būk sveikas! Raskite laiko ligų prevencijai, tada gydymui jo prireiks daug mažiau.