Suaugusiųjų kirmėlių požymiai ir simptomai

Žmogaus kirmėlių simptomai gali būti gana įvairūs, tačiau negalima ignoruoti tokių apraiškų, nes organizme gyvenantys kirminai gali sukelti kitas, sunkesnias ligas.

Straipsnyje rasite pagrindinius žmonių kirminų požymius, sužinosite užsikrėtimo parazitais priežastis, taip pat, koks kūno gydymas laikomas veiksmingiausiu.

Kodėl organizme atsiranda parazitų?

Nepaisant to, kad ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikų užsikrėtimo kirmėlėmis atvejai yra daug dažnesni, kartais ši problema pasitaiko ir suaugusiems. Parazitai gali patekti į organizmą įvairiais būdais.

Labai dažnai užsikrečiama helmintais dėl higienos taisyklių nesilaikymo – žinoma, vaikai jų daug dažniau nepaiso nei suaugusieji, tačiau nepalankiomis sąlygomis tai gali sukelti suaugusiųjų infekciją.

Dažni užsikrėtimo helmintais atvejai atostogaujant užsienyje – parazitai į organizmą gali patekti per maistą, prastai apdorotus indus, kontaktuojant su užsikrėtusiu žmogumi ar gyvūnu.

Nors suaugusio žmogaus organizmas yra atsparesnis parazitų atakoms, nusilpusio imuniteto laikotarpiais, pavyzdžiui, susirgus, jais gali būti gana lengva užsikrėsti.

Kitas įprastas būdas užsikrėsti kirmėlėmis yra maistas. Helmintai į žmogaus organizmą gali patekti per nepakankamai apdorotą (nevirtą ar termiškai neapdorotą) žuvį ar mėsą, nešvarius vaisius ir daržoves.

Nors suvalgius paprastos upinės žuvies užsikrėtimo kirmėlėmis pasitaiko dažnai, atostogaujant kitoje šalyje reikia būti ypač atidiems – egzotiški patiekalai gali būti pavojingi, ypač jei tiksliai nežinote, kaip jie buvo gaminami.

Kita dažna infekcijos priežastis yra kontaktas su parazitų nešiotojais. Įvairiais skaičiavimais, apie 60% žmonių bent kartą gyvenime yra susidūrę su kirmėlėmis. Vaikams šis rodiklis dar didesnis.

Jei atsižvelgsime į tai, kad parazitai gali nepasireikšti ilgą laiką, galime manyti, kad šios problemos nešiotojai gali būti dar daugiau žmonių.

Jei nuolat tenka bendrauti su žmogumi, užsikrėtusiu kirmėlėmis, tikimybė užsikrėsti jais padidėja daug kartų. Ypač greitai jos išplito sausakimšuose kolektyvuose, kuriuose gausu žmonių.

Nors paprastos priemonės, tokios kaip rankų plovimas pasinaudojus tualetu ir tik patikrinto bei perdirbto maisto valgymas, gali sumažinti užsikrėtimo riziką, vis dar nėra 100% apsaugos nuo jos, todėl turėtumėte atkreipti dėmesį į bet kokias, net ir pačias smulkiausias problemas. kūnas.

Pagrindiniai helminto infekcijos požymiai

Sunkumas savarankiškai nustatyti kūno infekciją su helmintais yra tas, kad kirminų atsiradimo požymiai yra panašūs į kitų kūno problemų pasireiškimus.

Kadangi parazitai pirmiausia lokalizuojasi skrandyje ir žarnyne, kur jie dauginasi ir palieka savo atliekas, pirmieji pažeidimai, kaip taisyklė, atsiranda būtent šiuose organuose.

Iš pradžių žmogus gali pastebėti dujų perteklių ir pilvo pūtimą, o ne dėl maisto ar ligų.

Taip yra dėl to, kad labai dažnai parazitai nusėda plonojoje žarnoje, dėl to jos sienelės uždega, maistas virškinamas ir pasisavinamas blogiau, dėl to atsiranda pilvo pūtimas.

Vidurių užkietėjimas ir viduriavimas yra vienodai retos sąlygos. Juos taip pat sukelia žarnyno dirginimas. Vidurių užkietėjimas atsiranda, kai tulžies ir žarnyno traktą užkemša kirmėlės.

Viduriavimas yra dažnesnis simptomas, nes jį sukelia toksinai ir atliekos, kurias gamina kirminai.

Kirmėlės gali gyventi ne tik skrandyje ar žarnyne, bet ir kitose kūno vietose. Dažnai jie yra lokalizuoti raumenyse ir sąnarių skystyje – tokiu atveju žmogus patirs skausmingus pojūčius šioje srityje.

Deja, daugelis žmonių organizmo reakciją į kirminus painioja su artritu, todėl į gydytojus nesikreipia.

Parazitams plintant organizme atsiranda kitų būdingų simptomų, pavyzdžiui, anemija, kurią sukelia tai, kad kirmėlės gyvena iš organizmo maistinių medžiagų. Taip pat kirmėlėmis užsikrėtusių žmonių organizme dažnai trūksta geležies.

Kadangi parazitų gyvybinė veikla turi įtakos ne tik organizmo būklei, bet ir žmogaus nervų sistemai, tai užsikrėtusiems helmintais labai dažnai stebima nerami, prislėgta ar nervinė būsena.

Esant stipriam organizmo apsinuodijimui, galimi miego sutrikimai – paprastai pabundama apie 2–3 valandą nakties – tokiu metu kepenys, dirbdamos ypač aktyviai, bando atsikratyti parazitų išskiriamų toksinų.

Lėtinis maistinių medžiagų trūkumas organizme sukelia lėtinį nuovargį, dažnai – apatiją ar depresiją.

Kiti būdingi parazitų buvimo simptomai yra niežulys išangėje, pakitęs išmatų kvapas (tampa pūlingas, labai nemalonus), galvos skausmai, odos bėrimai, alergijos, moterims galimi ciklo sutrikimai, bet kokie nenormalūs sutrikimai. žarnyno ir skrandžio darbe.

Nors šie simptomai gali rodyti kitas ligas, kiekvienas iš jų gali būti kirminų infekcijos požymis.

Jei pablogėjimas prasidėjo staiga, būtinai turite pasikonsultuoti su gydytoju, kad jis galėtų paskirti tinkamą gydymą.

Parazitų rūšys

Kiekvienas iš kirminų tipų, galinčių įsikurti žmogaus kūne, turi savo ypatybes.

Kai kuriuos iš jų gali būti sunku iš karto atpažinti, nes daugelis jų turi ypatingą gyvavimo ciklą, pavyzdžiui, netaisyklingai deda kiaušinėlius.

Iš viso gydytojai turi apie 100 skirtingų tipų helmintų, kurie gali įsikurti žarnyne ir kitose kūno vietose.

Labiausiai paplitę yra kaspinuočiai, pinworms, kaspinuočiai, kabliukai, viščiukai, filariozė, cisticerkozė ir paragonimozė.

Dažniausiai pinworms randamas suaugusiems ir vaikams. Taip yra ne tik dėl šios rūšies parazitų paplitimo, bet ir dėl to, kad juos lengviausia aptikti – spygliuočiai deda kiaušinėlius už kūno, o ne viduje, o tai labai nesunkiai galima atpažinti paprasčiausiai nubraukus.

Tarp būdingiausių simptomų – niežulys išangėje naktį – būtent šiuo metu išlenda spygliuočiai ir deda kiaušinėlius.

Kaspinuočių ir kitų rūšių kirminų organizme galima rasti tik atlikus išmatų ar kraujo tyrimus.

Jų lokalizacija taip pat priklauso nuo parazitų rūšių. Pavyzdžiui, kaspinuočiai nusėda žarnyne, apvaliosios kirmėlės – žarnyne ir žmogaus plaučiuose, o tai provokuoja kvėpavimo takų ligų vystymąsi.

Esant stipriam apsinuodijimui, žmogui pakyla temperatūra, atsiranda kosulys su skrepliais, kartais jame galima pamatyti kraujo priemaišų.

kirminų iš žmogaus kūno

Ascaris lervas galima aptikti atliekant skreplių analizę. Dauguma parazitų nusėda žarnyne, o tai, jei nesukelia rimtų ligų, bet kokiu atveju sukelia disbiozę ir organo uždegimą.

Viena pavojingiausių žmonėms parazitų rūšių yra trichinelės. Dėl jų buvimo sutrinka ne tik žarnyno, kurioje jie gyvena, bet ir kitų vidaus organų darbas.

Esant stipriam organizmo apsinuodijimui, sutrinka kepenų veikla, dėl to gali atsirasti gelta, dažnai kirmėlės, besidaugindamos gausiai, užkemša tulžies latakus, dėl to sutrinka tulžies nutekėjimas.

Sunkiais atvejais Trichinella pažeidžia centrinę nervų sistemą.

Kai kurias kirminų rūšis galima aptikti krūtinės ląstos rentgenograma. Jų gyvybinė veikla sukelia lakiųjų infiltratų atsiradimą plaučiuose.

Be to, pacientui pakyla temperatūra, kraujo tyrime paprastai padidėja eozinofilų skaičius. Lakieji infiltratai dažniau pasitaiko vaikams, tačiau jų galima rasti ir suaugusiems.

Kaip aptikti kirminus organizme?

Bet koks įtarimas dėl kirminų yra priežastis kreiptis į gydytoją. Pirmieji įtarimai apie kirminų buvimą suaugusiems, kaip taisyklė, atsiranda ne iš karto, o po kurio laiko po užsikrėtimo.

Tai gali atsitikti dėl ligos ar sumažėjusio imuniteto, todėl nepastebėkite.

Tai lemia tai, kad suaugusiesiems helmintai randami jau vėlyvoje stadijoje, kai yra didelis kūno apsinuodijimo laipsnis.

Jei pastebėjote infekcijos požymių, nesiimkite savigydos. Veiksmingiausias būdas nustatyti helmintų buvimą organizme yra analizė.

Taip pat padės išsiaiškinti, kurie parazitai apsigyveno organizme, kad gydytojas paskirs tinkamiausią gydymą.

Suaugusiesiems dažniausiai skiriamas bendras kraujo tyrimas, nes juo galima nustatyti bet kokio tipo parazitų buvimą organizme.

Analizės indikacija gali būti bet koks negalavimas, neturintis konkrečios priežasties.

Pavyzdžiui, gydytojai dažnai skiria šį tyrimą dėl nemigos, žemo hemoglobino kiekio, nervų sutrikimų, išangės niežėjimo, anemijos, staigaus svorio kritimo ir kt.

Suaugusiesiems ši analizė skiriama pagal indikacijas, tačiau kai kurioms žmonių kategorijoms šis tyrimas atliekamas reguliariai, pavyzdžiui, maitinimo darbuotojams, gydytojams, veterinarijos gydytojams ir kt.

Taip pat yra tikslesnis kraujo tyrimas, kuris padės nustatyti užsikrėtimo faktą ir suteiks informacijos apie tai, kurios kirmėlės yra organizme.

Šis tyrimas vadinamas fermentų imunologiniu tyrimu. Atliekant analizę tiriami imunoglobulinai – organizmo gaminami kūnai kovodami su mikrobais, bakterijomis ir parazitais.

Jei kūne nėra kirminų, vaizdas bus toks pat, tačiau net ir esant minimaliam kirminų kiekiui organizme, jis pasikeičia.

Nepaisant tikslumo, atliekant šią analizę pasitaiko klaidų, nes kai kurios parazitų rūšys labai gerai prisitaikė prie gyvenimo organizme ir jų buvimą nėra lengva nustatyti.

Jei kyla abejonių, gydytojas gali paskirti antrą tyrimą, kad išsiaiškintų, kurie parazitai apsigyveno organizme. Fermentiniam imuniniam tyrimui kraujas imamas iš venos.

Remiantis tyrimo rezultatais, bus galima nustatyti užsikrėtimo faktą, taip pat parazitų išplitimo organizme laipsnį.

Gydymo metodai

Būtinas gydymas nuo kirminų. Nepaisant to, kad jie ilgą laiką gali nesukelti nepatogumų savo „šeimininkui", daugelis gydytojų mano, kad užsikrėtus helmintais gali išsivystyti daug rimtesnės ligos, įskaitant vėžį.

Be to, kirmėlės neišvengiamai sutrikdo organizmo darbą, sukelia lėtinius žarnyno ir kitų organų uždegimus, mažina imunitetą.

Gydymas nuo kirminų pirmiausia yra skirtas parazitų naikinimui, todėl tam naudojami vaistai yra gana toksiški.

Neįmanoma jų vartoti, kol nenustatyta tiksli diagnozė ir be gydytojo rekomendacijos.

Dėl toksinio poveikio parazitų gydymas dažnai sukelia nemalonų šalutinį poveikį organizmui: pilvo skausmus, vėmimą, galvos skausmą, padidėjusį nuovargį, karščiavimą.

Kai kurių rūšių vaistus galima vartoti tik prižiūrint gydytojui ligoninės aplinkoje – jie skiriami esant sunkiai organizmo infekcijai, taip pat gydyti sudėtingų tipų parazitus.

Parazitų gydymas – tai ne tik juos naikinančių vaistų vartojimas, bet ir visa eilė priemonių.

Paprastai kartu su antiparazitiniais preparatais gydytojas pacientui skiria ir vaistus, skirtus atkurti kepenis, kenčiančias nuo parazitų toksinų ir vaisto poveikio.

Norint atkurti normalią organizmo būklę, taip pat gali būti skiriami vitaminai, imunostimuliatoriai ir fermentai.

Savarankiškai gydytis nuo parazitų draudžiama. Šiandien parduodant galite rasti daugybę produktų, kurie žada išgelbėti žmogų nuo helmintų.

Beveik visi jie turi natūralų pagrindą ir nekenkia organizmui, tačiau dauguma jų yra nenaudingi kovojant su parazitais.

Be to, jie nesuteikia sudėtingo poveikio – pavyzdžiui, prieš sunaikindami parazitus organizme, turite tam paruošti kepenis, kurios bus stipriai apsinuodijusios.

Reguliarūs mokesčiai negali išspręsti šios problemos. Sunaikinus parazitus, juos reikia pašalinti iš organizmo, taip pat jų atliekas, kitaip tai sukels stiprų apsinuodijimą – mokesčiai ir kitos žolės nuo kirminų to nepadarys.

Be to, visos tokios lėšos veikia vienodai, neatsižvelgiant į tai, kokios kirminų rūšys randamos organizme - tai taip pat žymiai sumažina jų efektyvumą.

Tradiciniai metodai, nors ir negali pakeisti visaverčio gydymo, gali būti geras papildymas kovojant su helmintais ir padėti greičiau atstatyti organizmą.

Svogūnai ir česnakai laikomi naudingais produktais nuo parazitų organizme – dėl jų organizmo aplinka tampa mažiau palanki gyvybinei parazitų veiklai, todėl nuolatinis jų naudojimas maiste padės sumažinti užsikrėtimo riziką.

Ramunėlės ir pankoliai padės išvalyti organizmą ir sumažinti vidinius uždegimus. Abu šiuos produktus galima įsigyti bet kurioje vaistinėje.

Manoma, kad šios lėšos pagreitina parazitų ir jų atliekų pašalinimą iš organizmo.

Tam gali padėti ir levandų, arbatmedžių ar bergamočių aliejai – jų galima dėti į maistą, kad organizmas greičiau atsigautų.

Negalima pasikliauti tik liaudies gynimo priemonėmis. Parazitų gydymą turėtų atlikti profesionalus gydytojas, kai kuriais atvejais – ligoninėje.

Savarankiškas gydymas, ypač vartojant vaistus, gali tik pabloginti būklę ir dar labiau pakenkti vidaus organams.