Vaikų kirminai: požymiai, simptomai, gydymas, profilaktika

vaikai gali užsikrėsti kirmėlėmis gatvėje

Parazitinė liga (helmintų invazija)- nespecifinių skausmingų simptomų, atsirandančių dėl helmintų ar pirmuonių gyvybinės veiklos vaiko organizme, atsiradimas.

Per kiekvieno gyvenimą? žmogus ne kartą serga įvairiomis parazitinėmis ligomis. Dažniausiaikirminai diagnozuojami vaikams. . . Tai palengvina plačiai paplitęs aplinkoje? cistų, kiaušinėlių, parazitų lervų aplinka, nepakankamas higienos įgūdžių ugdymas, taip pat imuninės sistemos nusilpimo periodai? virškinamojo trakto gleivinės apsauga, kuri lydi kai kurias vaiko raidos fazes.

Labiausiai paplitusios ir ištirtos ligos yraaskaridozė, enterobiozė ir giardiazė- yra visur registruoti. Kasmet pasaulyje askaridoze užsikrečia apie 650 milijonų žmonių, enterobioze – 460 milijonų žmonių (Chan M. S. , 1997), o mūsų šalyje kasmet diagnozuojama daugiau nei 2 milijonai nematodų sergančių pacientų.

Vaiko organizmas turi nemažai savybių, kurios nulemia didelę parazitinių infekcijų riziką? invazijos:

 • didelis medžiagų apykaitos procesų aktyvumas;
 • reguliavimo mechanizmų nebrandumas;
 • padidėjęs jautrumas įvairių veiksnių įtakai;
 • kritinių vystymosi laikotarpių buvimas.

Šie vaiko gyvenimo laikotarpiai pasižymi adaptacijos procesų intensyvumu ir apsaugos atsargų mažėjimu, kartu su intensyvia aplinkos įtaka.

Vaikų kirminų prevencija.

Deja, šiuo metu vyrauja požiūris į helmintozės, kaip ir kitų ligų, profilaktiką tik kaip identifikuotų pacientų gydymą. Ar tai viena iš priežasčių, kodėl tarp vaikų plačiai plinta parazitozės, sutrikdančios visų organizmo sistemų formavimąsi ir lemiančios lėtinių ligų vystymąsi? net jei tai natūralu? laikui bėgant dezinfekuoti vaiką.

spuogų kirmėlės vaikų organizme

Vaiko virškinamojo trakto gleivinės natūralios, imuninės, apsaugos pažeidimas yra pagrindinė užsikrėtimo kirmėlėmis sąlyga.

Patelė pinworm

Vaiko virškinamojo trakto imuninę gynybą sąlygiškai galima suskirstyti į specifinę ir nespecifinę.Nespecifinė apsauga apima normaliam virškinimui sąlygų kompleksą: fermentinių sistemų brandą, normalaus pH lygio palaikymą įvairiose virškinamojo trakto vietose, normalios mikrofloros veiklą, pakankamą motoriką.

Dėl tokios ligos kaipgiardiazė, predisponuojantis invazijos veiksnys yra nereguliarus ir nepakankamas tulžies atsiskyrimas į žarnyną su tulžies pūslės vystymosi sutrikimais (susitraukimais, įlinkimais).Remiantis atliktais tyrimais, nustatyta vaikų giardiazė 100% atvejų buvo kartu su tulžies takų disfunkcija.

Vaikai atsigavimo laikotarpiupo ūmių žarnyno infekcijų, po masinės antibiotikų terapijos, taip pat pacientams, sergantiems lėtinėmis virškinimo sistemos patologijomis.fermentų tiekimo, normalios floros ir žarnyno motorikos pažeidimai taip pat daro virškinamąjį traktą labiau pažeidžiamą parazitų.

Parazitozės profilaktikai neįkainojamą reikšmę turi žindymo trukmė ir kokybė.Perėjus prie dirbtinio šėrimo arba įvedus papildomą šėrimą, parazitų invazijos rizika smarkiai padidėja.

Virškinimo trakto gleivinės specifinės imuninės gynybos mechanizmas yra viena iš seniausių organizmo imuninės gynybos sistemų, turint omenyje, kad helmintozės žmoniją lydi daugelį tūkstantmečių. Jį daugiausia atstovauja kraujo eozinofilai ir imunoglobulinas E.

Imuninio atsako ypatybė helminto pirmuonių invazijų metu yra jo silpnas specifiškumas, atsirandantis dėl parazitinių antigenų nevienalytiškumo. Kartu su imuninio atsako stimuliavimu helmintai turi imunosupresinį poveikį. Tai neigiamai veikia žmogaus atsparumą bakterinėms, virusinėms ir kitoms infekcijoms, mažina profilaktinių skiepų efektyvumą.

Taigi, toliauVaikų helmintozės prevencijos būdai:

 1. Ilgalaikis žindymas.
 2. Laiku ugdyti higienos įgūdžius.
 3. Lėtinių virškinimo trakto ligų gydymas.
 4. Normalios žarnyno mikrofloros palaikymas.
 5. Imuninės sistemos stiprinimas.

Vaikų kirminų simptomai ir požymiai

Dirofilaria

dirofilariae vaikų organizme

Parazitų veikimas vaiko organizme vykdomas tiek vietiniu lygmeniu, tiek dalyvaujant daugeliui organizmo sistemų.Vietinė įtakavykdo parazitai, sukeldami gleivinės uždegimą dėl proteolitinių fermentų ir hialuronidazės išsiskyrimo, aktyviai sutrikdydami virškinimo procesus, virškinimo trakto motoriką ir įtakojantys mikrofloros sudėtį.

Sisteminis poveikispasirodo dėl parazito maisto vartojimo kenkiant vaiko organizmui, alergijų ir autoimuninių procesų sukėlimas, tikslingas imuniteto slopinimas, bendra intoksikacija, mikrobiocenozės sutrikimai.

Tarp vaikų, sergančių atopiniu dermatitu, parazitozės aptinkamos 69, 1 proc. , o giardiazė tarp visų invazijų? yra 78, 5 proc.

75, 3% atvejų parazitozę lydi įvairūs virškinimo trakto funkciniai sutrikimai.

Parazitozės klinikiniame paveiksle išskiriamos ūminės ir lėtinės fazės.Ūminė fazė(invazija) - bendra alerginė reakcija į migruojančių lervų antigenus ir ankstyvosios parazitų vystymosi stadijos:karščiavimas, edema, odos bėrimas, raumenų skausmas, sąnarių skausmas, limfadenopatija, skausmas plaučiuose, pilve, padidėjęs eozinofilų skaičius, disproteinemija. Lėtinėje fazėje vyrauja simptomai ir sindromai, atspindintys organo ar sistemos, kurioje parazituoja patogenas, disfunkciją.

Į vaiko organizmą prasiskverbę parazitai turi savybę sutrikdyti mikroekologinę pusiausvyrą ir sukelti mikrobinės floros disbalansą.

Žarnyno floros pažeidimai su parazitoze:

 • Bendro Escherichia coli kiekio sumažėjimas, kai normalus fermentinis aktyvumas yra mažesnis nei 300 mln. / g
 • Escherichia coli skaičiaus padidėjimas su sumažėjusiu fermentiniu aktyvumu daugiau nei 10% viso Escherichia coli kiekio
 • Kokosų floros buvimas viršija 25% viso mikrobų kiekio
 • Reikšmingas laktobacilų sumažėjimas: dviem ar daugiau eilėmis (mažiau nei 105)
 • Žarnyno biocenozės pažeidimas

Parazitozės diagnozė.

Iki šiol ieškoma paprasto, prieinamo ir patikimo helmintozės diagnostikos metodo. Galimi tiesioginio vizualinio aptikimo metodai reikalauja pakartotinių tyrimų. Žinomi helminto invazijos diagnostikos metodai turi nemažai trūkumų, susijusių tiek su parazito vystymosi ypatybėmis, tiek su žmogaus organizmo būkle ir jo reaktyvumu.

Tuo pačiu metu sunaudotos pastangos gali būti nenaudingos, jei tyrimas atliekamas cistų ar kiaušinių gamybos pauzės metu. Pavyzdžiui, patelių kiaušialąsčių kiaušialąsčių atsiradimo dažnis nulemia perianalinio grandymo neinformatyvumą 1-2 kartų tyrimo metodu. Lamblijų cistų sekrecijos ypatumas vadinamas „protarpinio cistos sekrecijos reiškiniu", kai masinio cistos sekrecijos fazes pakeičia neigiamos fazės, kurios gali trukti nuo 2-3 dienų iki 2-3 savaičių. Šiuo laikotarpiu Giardia išmatose aptikti beveik neįmanoma.

Netiesioginiai tyrimo metodai (specifinių antikūnų nustatymas) turi nepakankamą specifiškumą ir patikimumą.

Parazitų nustatymas PGR metodu dėl brangumo ir sudėtingumo negali būti atranka, kai reikia ištirti, pavyzdžiui, vaikų įstaigos vaikų grupę.

Netiesioginiai laboratoriniai parazitozės požymiai gali būti anemija, bazofilija, eozinofilija, padidėjęs AST.

kaip atrodo parazitai vaikams

Toksokara

Vaikų klinikos MONIKI specialistų atliktas tyrimas parodė, kad ultragarsu tiriant pilvo organus vyresniam nei 3 metų vaikui, netiesioginiai parazitozės požymiai yra hepatosplenomegalija, parenchimo netaisyklingumas dėl nedidelių hiperechoinių signalų, padidėję limfmazgiai blužnies vartuose. .

Vaiko, sergančio helmintoze, portretas:

Emociškai labili irnerimastingasvaikas su sausablyški oda, Supadidėję limfmazgiai, su II-III laipsnio adenoidais, "limpa" burnos kampučiuose, "geografinis" liežuvis, susumažėjęs arba selektyvus apetitas, dažnai su apraiškomisalergijos,Sunestabilios išmatos, dažniau su polinkiu skystėti

Askaridozė

Vystymasis vyksta 2 etapais: migracijos ir žarnyno. Infekcija atsiranda, kai subrendęs apvaliųjų kirmėlių kiaušinėlis nuryjamas kartu su dirvožemio dalelėmis ant daržovių, žolelių, uogų.

Lerva, išsiskirianti iš kiaušinėlio, patenka į žarnyno sienelę ir, tekėjus limfai, gali patekti į kepenis ir plaučius.

Plaučiuose, kepenyse ir žarnyne jis sukelia kraujavimą.

Askaridozėturi didelę įtaką vaikų mitybos kokybei ir imunologiniams mechanizmams. Gali skaudėti dešinę viršutinę pilvo dalį, sukelti katarinius simptomus, kvėpavimo takų alergiją, virškinimo trakto sutrikimus, vėmimą, viduriavimą.

Enterobiozė

Labiausiai paplitusi tarp kitų helmintiazių. Infekcija atsiranda, kai kiaušiniai praryjami nuo nešvarių rankų, daržovių, žolelių, namų apyvokos daiktų.

Sutrinka maisto įsisavinimo ir virškinimo procesai. Sutrinka žarnyno mikroflora. Dėl to mažėja vaiko kūno svoris, sulėtėja augimas ir vystymasis.

Giardiazė

Giardija- vienaląsčiai žiogeliai, gyvena plonojoje žarnoje. Infekcijos šaltiniai yra žmonės arba gyvūnai. Ūminėje infekcijos fazėje vaikas turi vandeningų putojančių išmatų, pilvo pūtimą, vėmimą, į raudonukę panašius bėrimus (ne visada).

Lėtinėje fazėje dažniausiai – atopinis dermatitas ir lėtinė intoksikacija.

Giardiazės tyrimas rodomas:

 • esant virškinimo trakto ligoms, turinčioms polinkį į lėtinę eigą su dažnais, bet vidutiniškai ryškiais paūmėjimais;
 • su neurocirkuliacijos disfunkcija, ypač kartu su virškinimo trakto sutrikimais;
 • su nuolatine kraujo eozinofilija;
 • su alerginiu sindromu;
 • su neaiškios kilmės hepatomegalija (skausmu viršutinėje pilvo dalyje).

Vaikų kirminų gydymas.

Gydymas turėtų prasidėti nuo specifinių antihelmintinių vaistų vartojimo, dietos.

Antiparazitinių vaistų priėmimas turėtų būti atliekamas atsižvelgiant į infekcijos sukėlėjo tipą.

Parazitų terapija

I etapas:antihelmintinis (antiprotozinis) vaistas

II etapas: kursasenterosorbentai- 5 dienos

III etapas:fermentų preparatai- 7-14 dienų

IV etapas:biologiniai preparatai- 7-21 diena

V etapas:vitaminų ir mineralų kompleksas

Būtina prisiminti apie galimą reakciją į antiparazitinį gydymą, susijusį su aktyviu helminų naikymu – antrą trečią dieną gali pablogėti vaiko savijauta, atsirasti bėrimų, karščiuoti, pilvo skausmai, pykinimas, vėmimas. Tai normali reakcija, dėl kurios nereikia nutraukti vaisto vartojimo, o priešingai, tai rodo gydymo veiksmingumą. Siekiant išvengti tokios reakcijos, skiriami enterosorbentai.

Kadangi helmintozę dažnai lydi fermentopatija, būtina į gydymo režimą įtraukti fermentų preparatus.

Norint pašalinti disbiozės reiškinius, atkurti mikrofloros funkcijas, stimuliuoti imunitetą (tai tiesiogiai priklauso nuo mikrofloros būklės), būtina vartoti probiotikus.

Vitaminų-mineralų kompleksai būtini polimikroelementų trūkumo korekcijai.

Baigdamas dar kartą norėčiau atkreipti dėmesį į helmintozės prevencijos svarbą, ty palaikyti normalią žarnyno mikroflorą ir visą kūną. Tai ypač svarbu tiek vaikams, tiek suaugusiems, nes sveika mikroflora ir stiprus imunitetas yra svarbiausia žmogaus organizmo apsauga nuo helminto invazijos, sukurta šimtmečius!